16 Ağustos 2011

*CHANGOVER IN THAILAND... (PART 3)...

Bugün Bangkok'tan ayrılıyoruz. Kanchanaburi'ye giden otobüslerin kalktığı Batı terminaline gitmek için, bu resimde görülen arkadaşın kullandığı taksiyi tercih ediyoruz.
Sağolsun taksimetreyi açtı, bu şekilde 120 Baht (yaklaşık 6,4 TL) ödedik. Taksilerin çoğu bunu kabul etmiyor. Dün Khosan road a giderken daha kısa bir yol için 150 Baht ödemiştik. Kazıklandık ama miktar çok fazla olmadığı için sorun yok :))
Bu arada aynada asılı duran çiçekler mecburi galiba; arabaların hepsinde var...İşte otobüsümüz, eski göründüğüne bakmayın oldukça konforluydu. Bangkok-Kanchanaburi yaklaşık 2-2,5 saat sürüyor. Kişi başı 99 Baht (5,2 TL) ödedik.
Bu da hostesimiz ve ben konulu foto :))


Otobüsün içi bu şekilde, eski olmasına rağmen kliması harika çalışıyordu. Rahat ama uzun bir yolculuk oldu.Bu fiyata express olmuyor haliyle...
Öykü yolda yine bir yeme-içme olayının içinde. Bu yolculukta eskiden mercedes 302'lerle yaptığım seyahatlar aklıma geldi, nostalji...


Kanchanaburi'de garajda indik. Burda bir hata yapmışım, garaj-otel arası 1-2 km diye hesaplamıştım, 4-5 km varmış.


Hal böyle olunca, Kanchanaburi'nin bir kısmını yürüyerek keşfetmiş olduk.


Burası "war cemetery". Oldukça büyük bir alan ve oldukça bakımlı...
Burası otelimiz sabaiatkan resort (tıklayın, oteli inceleyin çok güzel) , iki gece konaklama, iki kahvaltı, bir akşam yemeği ve iki kişilik thai masajı olan bir paketleri vardı ben bunu tercih etmiştim.(Yaklaşık 150 civarı idi)(İnternetten gelince ödemek üzere anlaşıp, rezervasyonu yaptırmıştım). Otele yürürken yol üzerinde seyahat acentası Good-times-travel'in bürosunu görüyoruz ve orda ertesi gün için eravan şelale turunu ayarlıyoruz, bu arada onlarda oteli arayıp bizi alması için araba istiyorlar sağolsunlar...
Böylece son 1 km'yi yürümemiş olduk. Bu arada good-times-travel'in bürosunun olduğu yer merkez sayılır. Yani otel merkeze yaklaşık bir km uzaklıkta, bazılarına uzak gelebilir ama bize gayet merkezi geldi. Burda LCD tv yok normal var :)))Yolun yorgunluğunu atmak üzere otelin havuzuna iniyoruz. Bizim odamız üst katta ağacın arkasında kalan pencere. Unutmadan söyleyeyim, kaldığımız oteller çok temizdi.


Burda ben duş alıyorum, arka fonda otelin bahçesini görebilirsiniz. İlk iki gün otel çok dolu değildi son gün nerdeyse bütün odalar doldu. Ama kalabalığı hissetmedik, insanlar ortalıkta gözükmedi pek. Havuz ve bahçe bize özel gibiydi.


Öykü'nün yanındaki köpek biblosu çok hoşuma gitti, ilerde bahçeli evim olursa unutmayayım, bende alayım :)))
(Resim yüklemedeki bazı sorunlardan dolayı bu bölüm biraz kısa oldu kusura bakmayın...)


Hiç yorum yok: