8 Mart 2010

* Akyaka-Akbük-Ören-Milas, hepsinden biras :))

Rota bu şekilde, yaklaşık 200 Km'lik bir gezi...


Route is this, it's about 200 Km...


Saat 9:30 da Akyaka'da buluşacaktık, onlar (Teo, Bayram, Bora) tostçuya uğrayıp geliriz dediler. Bende erken çıkınca bir tost yerim diye düşündüm, istikamet Akçapınar Bodur Çayevi...


We were met in Akyaka at 9:30, they said "we want to eat toast first". I looked at my clock it's 8:50 so I have enough time to meet with them in Bodur Teahouse.


Tostçuya geldim baktım kimse yok, ben yerken gelirler dedim tostumuda yedim. Sonra bir telefon biz geç kaldık diye direk Akyaka'ya geçtik dediler. Bende atladım motora, hoop Akyakada'yım. Akyaka'da Atatürk heykelinin önünde dağınık düzen park etmeye nadide bir örnek resimde....


When I reached to teahouse there's nobody. While I'm eating my toast I got a call from Teoman. He said "we're late so we came to Akyaka directly". Than we met in Akyaka, you can see a good example of straight parking on picture.


Bayram ve Bora bizimle iletişebilmek için yeni telsiz aldılar, Cobra MT650, ama bi türlü ileteşemedik. Burda da sorunun ne olduğunu anlamaya çalışıyorlar. Bayram'ın derdi karnını doyurmak.


Bayram and Bora bought Cobra MT650 radio but they are not working correctly. They can hear us but we can't hear them clearly. They are working on it.


Biz bu park konusunda çok başarılıyız :))


We are good at straight parking :))


Akbük'e ulaşınca bizi bekleyen Badem'i gördük. Düşündüğümden daha büyükmüş, denizde yanıma gelmesini istemem...

In Akbuk we saw Badem. She is swimming around there...She is really big.Bu fotoğrafın adı "Africa Twin ve diğerleri".


The name of this picture is "Africa Twin and the others".Badem balıkçıların ağlarını yokluyor, hazırda balık varmı diye...


Badem is looking for fishes...Üç farklı yönden gelen, üç farklı grup Akbük'te buluştuk, ayaküstü biraz sohbetten sonra iki grup Akyaka'ya bizde Ören'e doğru yola çıktık.


Three group met in Akbuk, we chat a little than we leave them in Akbuk to go Oren. Their plan is going to Akyaka.
Yukarıdan bir Akbük manzarası almadan olmaz.


A view of the Akbuk.


Bayram'da Akbük manzarası alma peşinde...


Also Bayram wants to take a view of the Akbuk...


İşte bu geziye dair güzel bir fotoğraf. İçinde yol var, dağ var, ağaç var ve bir de Africa Twin var. Bayram iyi yakalamış beni.


I think this is the best picture of the this trip. Thank you Bayram.


Ören'de orta karar bir yemek yiyoruz. Yemek biraz zayıf ama sahipleri oldukça ilgililer. Sonunda düzgün bir park fotoğrafı.


We ate lunch in Oren. It's not delicious but the owner was very concerned.


Bayram'ı yeni motorunun üstünde görüntülemek lazım diye düşündüm ve görüntüledim.


Bayram with his new bike V-Strom DL650.


Bizim karnımız doydu, şimdi atların karnını doyurmak lazım.


We ate our lunch, now our horses turn.


Ören'den Milas'a çıktık ama içine girmedik, kısa bir mola verip Yatağan tarafına devam ettik.


We stop for a rest in Milas but we didn't go to city center.Son mola Milas-Yatağan arasında Beypınarı'nda. Sonra Muğla'da ayrıldık.


Last break in Beypinari between Milas and Yatagan.Şimdi bu ne diyeceksiniz. Bu yeni aldığım kamera, casus kamera olarak satılıyor ama ben boyutlarının küçük olmasından dolayı kask kamerası olarak düşündüm. Bu gezide tam verimli kullanamadım bundan sonraki gezilerde daha iyi çekimler yaparım umarım...
Aşağıda bu kamera ile çekilmiş bir örnek var, ilginç olan normalde gayet iyiydi ama müzik ekleyince kesik kesik oldu görüntü anlamadım???


This is my new camera. I hope I will do awesome videos afternow...
And here is a sample of video taken by this camera...

2 yorum:

travelswithmymotorbike dedi ki...

Hi Baris,


Agree with you, the Akbuk photo Byran took of you on the hill is the best....now you must take him with you all the time to get good photos!!


Cheers,


Dave....

L.N.T dedi ki...

Hi Dave,

Yes you are right.Now it's my turn...

Cheers,
Baris