20 Temmuz 2009

* Africa Twin in İzmir and Didim... (Africa Twin İzmir ve Didim'de...)


Classic saturday morning, early in the morning and my horse is nearly ready...
Klasik bir cumartesi sabahı, sabah erken ve atım neredeyse hazır...

I'm going to İzmir to pick up Öykü (she's coming from Erdek), here is the entrance of the express highway in Aydın.
Yolculuk İzmir'e, Öykü'yü alıcam (Erdek'ten geliyor), burası Aydın'da otoban girişi.

I'm hanging around Bornova Forum, there is nothing except hot, it's f..king hot...
Bornova Forum'da oyalanıyorum, sıcaktan başka bir şey yok, gerçekten çok sıcak...


When we meet, we directly come to Selçuk to eat, and here is better(cooler) than İzmir.
Buluşunca direk Selçuk'a geçtik, burda kumru yedik ve burası İzmir'e göre daha iyi yani serin.


Than we go to Didim, while we're looking place to stay in Akbük and Didim, we waste two hours. When we fix all these the time was 19:30. The picture from Altınkum. First I have to say sea is really cold. What a day İzmir=hot, Altınkum=cold :)
Sonra kalmak için Didim'e gittik, Akbük ve Didim'de kalmak için yer ararken iki saat harcadık. Bu iki saati nasıl harcadınız diye sorarsanız; Didim ve Akbük'te işletmeciler biraz garip, komik olacak belki ama burda yabancıları pek sevmiyorlar. Esnaflık yok yani, bu adamlar nasıl iş yapıyor anlamadım. Çok çorak bir yer ve her taraf evle dolmuş, biri bana Didim'de yazlığımız var dese, eee nolmuş herkesin var derim. Herkes bir site kurup yüzlerce ev dikmiş bunun sonucuda düzensiz bir şekilde yerleşim olmuş. Gündüzleride bu evlerdeki yüzlerce insan üç kilometrelik sahil şeridine sığmaya çalışıyor. Kısacası eğer Didim'de eviniz yoksa boşuna gitmeyin görecek bir şey yok, eğer Didim'de eviniz varsa sizin adınıza üzgünüm...


The one thing that I want to remember about Didim, meal in chinese restaurant...{I ate chicken with green pepper and black bean sauce (13,95 TL) and beer (tuborg, 2,5 TL), Öykü Chicken with cury sauce (12,95 TL) and coke (2,95)}
Didim'e dair hatırlamak istediğim tek şey çin lokantasında yemek... (Ben yeşil biberli, siyah fasulye soslu tavuk (13,95 TL) yedim ve bira (2,5 TL Tuborg), Öykü cury soslu tavuk (12,95 Tl) yedi ve cola (2,95) içti.

7 o'clock in the morning, a view from our room. We stayed in Kusmez Otel (http://kusmezotel.com/). The owners are really friendly but cleaning is not perfect and breakfast is poorly.
Sabah saat 7, odamızdan bir görüntü. Küsmez otel de kaldık. Sahipleri güleryüzlü ve sıcak ama temizlik mükemmel değil ve Kahvaltı kesinlikle çok zayıf, özellikle de benim gibi bir kahvaltı insanı için çok çoook zayıf.


Africa twin is looking to us while we're eating breakfast (poorly breakfast).
Africa Twin'im biz kahvaltı (zayıf kahvaltı) yaparken, bize bakıyor.These two pictures from the restaurant of the Natura Hotel near Bafa Lake. We drunk two coke and we paid 8 TL for them so we didn't ask for the price of the otel. Inside voice says that it's expensive.
Bu iki resim Bafa gölü kenarındaki Natura Otel'in restaurantından. İki tane kolaya 8 TL ödeyince otel fiyatlarını sormadık. İçimden bir ses "pahalı" diyor.
Home sweet home, I love my LCD...
Evim canım evim, LCD mi seviyorum...
(18-19/07/2009)
1 yorum:

Dave dedi ki...

Nice trip Baris, 8 lira for 2 cokes is very expensive, difficult to be a tourist in Turkey lol...

Cheers


Dave...