25 Ağustos 2009

* Honeymoon without Africa Twin... (Africa Twin'siz balayı)There is no connection between this photo and honeymoon. I just want to put here...

Bu fotoğrafın balayı ile bir alakası yok, sadece buraya koymak istedim...

Ottoman Otel Akyaka. It's a good boutique otel, the bad part is breakfast until 10 o'clock. It should be until 11. We stayed two days than we went to Ayvalık.

Akyaka Ottoman Otel. Burda iki gece kaldık daha sonra Ayvalık'a geçtik. Otel güzel, tek kötü yanı kahvaltı saat 10'a kadar. Tatile gelmişsiniz ve kahvaltı için en geç 9:30 da kalkmak zorundasınız. Bir hatırlatma daha 12 yaşından küçükleri kabul etmiyorlar, bunun sonucu olarak otele sessizlik hakim.


Thank you for this fruit plate to Utku.

Utku'ya bu meyve tabağı ve nazik hareketinden dolayı teşekkür ederiz.


Three amigos (Hakan, Okan, Umut) on river tour. I took their pictures while they were in front of our otel :)

Üç kafadar (Hakan, Okan, Umut) Azmak turunda. Bizim otelin önünden geçerken fotoğraflarını çektim :)Here is the famous place "şeytan sofrası". You can see Ayvalık, Cunda and islands from here. I don't want to put the picture of the footprint, you can find easily on internet.

Burası meşhur "şeytan sofrası". Burdan Ayvalık, Cunda ve adalar manzarasını seyredebilirsiniz. Buraya ayakizinin fotosunu koymuyorum, isteyen internetten aratıp bulabilir.


Artistic picture 1.

Sanatsal çalışma 1.


Everybody comes here to watch sunset. We didn't wait sunset because it was very windy.

Herkes buraya günbatımını izlemeye geliyor. Biz, çok rüzgarlı olduğundan, ve Muğla civarında günbatımını izleyebileceğimiz daha güzel yerler olduğu için beklemeyip Ayvalık'a devam ettik.We first solved pension problem than we came to fish restaurant in Cunda.We booked one month ago in Kelebek Pension but they make a bad surprise to us so we have to stay in Sızmahan Otel.Whatever, we ate papalina (it's famous in Cunda, small fishes you can see on picture) and 5 snacks and drunk 2 beers and 1 coke, we paid 90 TL.

Kalma yeri ile ilgili sorunlarımızı hallettikten sonra kendimizi Cunda'ya attık. Kalma yeri sorunumuza gelince bir ay önce rezervasyon yaptırdığım Kelebek Pansiyon odamızı başkasına vermiş ve bize istemediğimiz bir odayı uygun görmüş. Yorgun bir şekilde Ayvalık'a ulaşıp böyle bir son dakika golü ile karşılaşınca biraz moral bozuluyor. Sitelerinde 4 dil konuşulduğundan bahsediliyor, sanırım sadece konuşuyorlar anlama kısmı yok :). Bizde Sızmahan Otel'de kaldık ve çok da memnun olduk. Cunda da meşhur papalina yedik (resimde görünen küçük balıklar). Papalina, beş çeşit meze,iki bira ve bir kola'ya 90 TL ödedik.(fiyatlar hakkında fikriniz olsun).In Cunda all fish restaurants are near the sea.

Cunda'da balık restaurantları deniz kenarında. Denize sıfır yemeğinizi yiyebiliyorsunuz.


This is our comment (finger down) about the restaurant after the meal. Notice : They have to come to Fethiye and learn snacks from Deniz Restaurant especially octopus.

Bu da çıkışta restaurant hakkındaki yorumumuz (parmak aşağı dönük). Bence bunlar Fethiye'ye gelip meze nasıl yapılır öğrenmeleri lazım özellikle ahtapot. Deniz Restaurant onlara bu konuda yardımcı olur.


A picture from Cunda bazaar.

Cunda çarşısından bir resim.Our room in Sızmahan Otel. Here is really nice and near the sea. You can see the Algida advertisement, I got money from Algida for this :))

Sızmahan oteldeki odamız. Otel gayet güzel ve denize sıfır konumda. Algida ile anlaşıp bu fotoğrafa reklam aldım :))


You can make your breakfast in Sızmahan Otel with Cunda and sea background.

Sızmahan Otel'de kahvaltınızı Cunda ve Deniz manzarasına karşı yapabiliyorsunuz.

A classic picture from Assos. After Ayvalık we came Behramkale (Assos). When we come to our otel (Joy inn Boutique Otel) also they have a surprise for us, a dirty room. Whatever they clean when we warn them.
Assos'dan klasik bir resim, buna benzer birçok resmi internetten bulabilirsiniz. Ayvalık'tan sonra Behramkale'deki otelimize geldik (Joy inn butik otel). Burda da bizi bir süpriz bekliyordu, kirli bir oda (yatak ta kıl ve saç örnekleri, aynı şekilde banyoda saç örnekleri ve en kötüsü tuvaletteki ... örnekleri). Sorun odanın kirli olması değil olabilir, sorun tavırları, odanın kirli olduğunu söylediğimizde cevapları "allah allah kirli olmaması lazım". Bizim buralarda kusura bakmayın, temizlettirelim şeklinde olur. Neyse söyleyince temizlediler.
An old bridge near Behramkale.
Behramkale'nin yakınındaki eski bir köprü.
Swimming pool of our otel, it was dirty also when we came because of a mechanic problem.
Otelin yüzme havuzu, biz geldiğimizde havuzda motorundaki bir problemden dolayı kirliydi.
This is the way of historical place. Little shops on the side of the road, selling giftwares and thyme.
Burası tarihi kalıntıların olduğu yere giden yol. Yolun kenarında hediyelik eşya ve kekik satan küçük dükkanlar var.
A restaurant in Behramkale. We eat pancake (5 TL) and a ravioli-like dish served with yogurt (6 TL).
Behramkale'de restaurant. Burda bir gözleme (5 TL) ve Mantı (6 TL) yedik. Fiyatlar uygun ve yemekler güzel. Yanılmıyorsam adı Panoroma Restaurant'dı.
Now pictures from historical place that Aristo has been here to give a course of lectures years and years ago...
Şimdi de Aristo'nun yıllar önce ders vermek için geldiği tarihi Assos kentinden fotolar.
Artistic picture 2.
Sanatsal çalışma 2.
Artistic picture 3.
Sanatsal çalışma 3.
Artistic picture 4.
Sanatsal çalışma 4.
Karate Kid last episode :))

You can see Assos behind Öykü.
Öykü'nün arkasında Assos'un limanın bir kısmını görebilirsiniz.


I believe I can fly, I believe I can touch the sky...

This is the motocycle picture of this trip. MZ 251 cc.
Bu da bu gezinin motosiklet resmi. 251 cc MZ

6:30 in the morning and I have no idea about "where is he going".
Saat sabah 6:30 ve bu adamın nereye gittiğine dair en ufak bir fikrim yok.
We arrived Behramkale and Öykü is showing Behramkale last time.
Behramkale'den ayrıldık, Öykü'de uzakta kalan Behramkale'yi işaret ediyor.
Assos izlenimlerim:
1-Güzel bir yer, ama görünce de "oha ne kadar güzel bir yer" deditmedi bana.
2-Sanırım dövme ve kitap mecburiydi, çünkü herkes de (biz hariç) bu ikisi vardı.
3-Kekik olayı abartılmış, dünyada sadece burda yetişiyormuş gibi herşeyin içine kekik koyuyorlar. Fazlası da çok bayıyor.
4-Bizim buralardaki sıcaklık yok, sanırım hep İstanbul'dan insanlar geldiği için işletmeciler soğuk, ilgisiz ve uzak (istanbul insanları gibi). İnsanlar komutla çalışıyor, birşey istiyorsan söylemen lazım, empati kurma gibi şeylere ayıracak zamanları yok.
5-Avcı böreği yiyecekseniz en az 4 porsiyon isteyin; çünkü bir porsiyon avcı böreği isteyince bir tane sigara böreği büyüklüğünde bir börek geliyor. Bu arada bir porsiyon avcı böreği 5 TL. Bence onun yerine gözleme yiyebilirsiniz, en azından karnınız doyar :)
This is the best boutique otel of our honeymoon, "Şen Yuva":)). House of the Öykü's family in Erdek.
Burası balayımızın en iyi butik oteli, "Şen Yuva". Öykü'nün ailesinin Erdek'teki evi. İnsanlar güleryüzlü ve sıcak, ikramlar sınırsız ve yemekler harika...

3 yorum:

Dave dedi ki...

Nice trip baris, Assos looks a good place to visit, have you got Married ???

Cheers,

Dave..

L.N.T dedi ki...

Thanks Dave. Yes I have got married on 15th of august.
Baris...

mstfdrn dedi ki...

senin ne işin var oralarda köyüne dön.
Deniz restaurantta ahtapotun hazır.